Skip to content Skip to footer
ebru_sen_uzman_klinik_psikolog

Ebru ŞEN

Uzman Psikolog ve Pedagog

Hakkımda

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü bitirdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Uygulamalı Psikoloji Bölümünde ” Grup eğitimi alan yaygın gelişimsel bozukluğa ( Y.G.B.) sahip çocuklar ile almayan Y.G.B’li çocukların sosyal beceri davranışlarının karşılaştırılması ” araştırması ile yüksek lisansını tamamladı. 1997 yılından itibaren özel danışmanlık merkezlerinde hizmet verdi.

Eş zamanda her yıl aralıklı olarak ABD’ye giderek çeşitli uzman ve koordinatörlerden (Baltimore -John’s Hopkins Hospital’ın Kennedy Krieger İnstitute ve Newyork- Metropolitan Hospital ) dikkat eksikliği, dil gelişimi, ve özel eğitim konularında supervizyon aldı.

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan çocuk programına 2006 yılında danışmanlık yaptı. 2006- 2009 yılları arasında Şiir Çocuk Yayınevinin eğitim kitaplarıyla ilgili danışmanlığını üstlenen uzman, o dönem içinde hem anaokulu çocuklarına yönelik hem de ilkokul 1. Kademe çocuklarına yönelik eğitim uygulama kitapları hazırladı. Uygulama kitapları İstanbul’un pek çok okulunda anasınıfında ders kitabı olarak kullanıldı. 2021 yılında uzmanın, Beyaz Balina / Koridor Yayınlarından çıkacak 6 eğitim kitabı çeşitli kitapevlerinde okuyuculara yıl içinde ulaşacaktır.

Ebru Şen

Aldığı Eğitimler

Uzman, aldığı lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin üzerine danışmanlık alanıyla ilgili derinleşmek için farklı üniversitelerden eğitimler aldı.

Doğuş Üniversitesinden Bilişsel Varoluş Terapi Uygulamaları Eğitimi
( Yetişkin ve Aile Danışmanlığına yönelik )
Doğuş Üniversitesi
Uluslararası Şema Terapi Eğitimi
( Yetişkin ve Aile Danışmanlığına yönelik )
Uluslararası Çocuk Şema Terapi Eğitimi
Transaksiyonel Analiz Eğitimi
( Yetişkin ve Aile Danışmanlığına yönelik )
Aile Danışmanlığı Eğitimi
İstanbul Adnan Menderes Üniversitesi
Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
PDR DERNEĞİ
BUU EĞİTİMİ / Öğrenme Güçlüğü Müdahale Programı ve Testi
DİSLEKSİ DERNEĞİ
TİLLS EĞİTİMİ – Bütünleştirilmiş Dil ve Okuryazarlık Beceri Testi
DİSLEKSİ DERNEĞİ
Oyun Terapisi Eğitimi
İstanbul Adnan Menderes Üniversitesi
Küçük Adımlar Eğitim Programı
( İZEV ) ( Çocuk ve ergenlere yönelik )
Yeme Bozukluğuna Sahip Olan Çocukların Terapi Eğitimi
( OTR Marsha D.Klein’dan )
Dislexi Müdahale Programı Uzman Uygulayıcı Eğitimi
( Çocuk ve Ergenlere yönelik) – Çözüm Dislexi Derneği
Objektif Çocuk Testleri Eğitimi
Marmara Üniversitesi
Projektif Çocuk Testleri Eğitimi
Marmara Üniversitesi
Çocuk Resimleri Analizi
İstanbul Üniversitesi
Terapötik Kartlar Eğitimi
Marmara Üniveritesi
Wisc-r Zeka Test Eğitimi
İstanbul Üniversitesi
Fotoğrafik Tanıma Temelli Okuma Yöntemi
Çözüm Dislexi Derneği
Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı
Dr. Nevin Dölek
Çocuk ve Ergende BilişselDavranışçı Terapi Uygulamaları
Dr. Nevin Dölek

2005 yılında kurucusu olduğu Ekol Psikolojik & Pedagojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde, 15 yıl mesleki çalışmalarına devam etti. 2020 Temmuz ayında kurucu ortaklığından ayrılarak KÖK Danışmanlık Merkezini kurdu. Uzman çalışmalarına devam etmekte olup, 2019 Eğitim Öğretim yılından itibaren İstanbul ALEV Okullarının eğitim ve yönetim danışmanlığını yapmaktadır.

Fevziye Mektepleri Işık Okulları’nın da 2021-2022 yılından itibaren eğitim danışmanlığına başlayan uzman  ayrıca, KİFDER, SİSTİNOZİS, DMD TÜRKİYE, SMA ve MPS-LH Derneklerinin de NADİR – X Projesi kapsamında uzman psikolojik danışmanı olarak görevini sürdürmektedir.

Danışmanlık verdiği alanlar; Çocuk ve ergenlerde görülebilecek duygusal, sosyal ve gelişimsel sorunlar ile okul döneminde yaşanan akademik sorunlardır. Şen, aynı zamanda genç yetişkinlere ve aile içi ilişkilerde iletişim zorlukları yaşayan anne babalara da danışmanlık ve koçluk hizmeti de vermektedir.

Uzman, çocuk ve ergenlere yönelik, gelişim, zeka, dikkat ve konsantrasyon, öğrenme güçlüğü tespiti  vb.gibi pek çok testin ve envanterin uygulayıcısıdır.