Skip to content Skip to footer
kaan-ozkan

Kaan ÖZKAN

Eğitimci

Hakkımda

1971 Ankara doğumlu olan Kaan Özkan, Ankara Atatürk Anadolu Lisesini takiben ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra iş hayatına İstanbul’da PROCTER & GAMBLE daki 3 yıllık görevi ile başladı.

Bu görev esnasında MBA programına devam eden Özkan, yaklaşık 10 yıl süren NESTLE kariyeri boyunca Türkiye’nin yanısıra İsviçre, Dubai, Orta Asya, Mısır ve Avusturalya’da çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı.
2006 yılında DAIMLER CHRYSLER da Finans Müdürü olarak çalışan Kaan Özkan, takibeden dönemde POLISAN’daki 3 yıllık CFO ve Yurtdışı Başkanı rolünün sonrasında, 4 yıl Avusturya merkezli dünyanın en büyük kağıt şirketlerinden MONDİ’nin Türkiye’deki Endüstriyel Torba operasyonunda 2 fabrikadan ve Orta Asya operasyonlarının sorumlu CEO olarak görev almıştır. 2010 yılında Capital dergisinin Türkiyenin en iyi CEO’ları yarışmasında 3.lük ödülü alan Kaan Özkan, 2014 yılında İspanyol asıllı, geri dönüşümden kağıt ve oluklu mukavva üretiminde dünyanın en büyük şirketlerinden SAICA’nın Türkiye CEO su olmuştur. 2018 – 2021 yılına kadar BIST50 şirketi ÇEMAŞ’ın genel müdürlüğünü yöneten Özkan, Türkiye’nin en büyük Melek Yatırımcı Ağı TRANGELS’ın kurucu ortağı ve YK üyesidir.

2010-2014 yılları arasında GYIAD (Genç Yönetici ve İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliğini de sürdüren Kaan Özkan, TEMA, TEGV ve AÇEV STK ları için bağış koşuları yapmakta, Adım Adım TEMA STK Sorumluluğunu yürümüş, Gençlig Vakfı’na ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde aşağıdaki konularda eğitim vermektedir. Kaan Özkan, fotoğrafçılık hobisini de İstanbul’da ve yurtdışında tümünü çeşitli vakıflar yararına açtığı 9 kişisel sergi ile değerlendirmektedir.

Kaan ÖZKAN

Eğitim Verdiği Kurumlar

Kaan Özkan, öğretim görevlisi olarak üniversitelerde kredili Business Management – İşletme Yönetimi dersini vermektedir.

ODTÜ
GALATASARAY
YILDIZ TEKNİK
YEDİTEPE
MARMARA
BİLGİ
PAMUKKALE
MERSİN
BAHÇEŞEHİR
CELAL BAYAR
OSMANGAZİ
Kaan ÖZKAN

Eğitim Başlıkları

İş Hayatında Planlama
Beyin Fırtınası
Proje Yönetimi
Müşteri Odaklı Pazarlama
Şirket İçi Girişimcilik
Beden Dili
Etkili ve Verimli Toplantı
İletişim Teknikleri
İş Hayatında İnovasyon
Karar Verme Teknikleri
Liderlik
Satış ve Pazarlama
SWOT Analizi
Takım Olma
Zaman-yönetimi
Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Çatışma Yönetimi
Değişim Yönetimi
Etkili Sunum Teknikleri
Motivasyon

INOVASYON

LİDERLİK

PAZARLAMA

BEYİN FIRTINASI

TAKIM OLMA

PAZARLAMA