Skip to content Skip to footer
ekip

Simge Savaşan

Uzman Psikolog

Hakkımda

Psikolog Simge Savaşan Ataş, 2009 Yılında Doğuş Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde okurken çeşitli danışmanlık merkezlerinde stajlarını tamamlamıştır.Mezun olduktan sonra, çeşitli eğitim kurumlarında okul psikoloğu, rehber öğretmen ve eğitim yöneticisi olarak görev yapmıştır.
2011 yılında Bilişsel davranışçı terapi eğitimini tamamlamış akabinde 2015 Yılında Maltepe Üniversitesinde Pedagojik formasyonunu almıştır. Uzman,Aile danışmanlığı programının ardından Doğuş Üniversitesinde Psikoloji yüksek lisans programını bitirmiştir. Çocuk ve ergenlerde dikkat ve konsantrasyon sorunlarında oyunların kullanımını, çalışma eğitimlerin planlamasını ve ailelere bu konularda danışmanlık yapmayı sürdüren uzman, ayrıca yürütücü işlev bozukluğu olan bireylerle çalışma programlarının düzenlenmesini sağlayarak hem çocuklara hem ailelere danışmanlık yapmaktadır.

Ayrıca farklı gelişen çocukların gelişimlerine destek vermede, çocuklarda davranış değiştirme yöntemlerini uygulamada, oyun terapisi gibi çalışmalarda da aktif olarak görev yapmaktadır. Uyguladığı test ve envanterler, Denver 2 Gelişimsel tarama testi, Wechsler Çocuklar için zeka ölçeği ve CAS testidir. Çocuk-ergen-aile danışmanlığına ait eğitimlerini lisans sonrası tamamlayarak çalışmalarına devam etmektedir.